Galimybių mokymas
Daugės mokinių, profesinę kvalifikaciją įgyjančių pameistrystės būdu.
Mokinių atliktų užduočių surinkimas Moodle
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymu Vyriausybė patvirtino profesinio mokymo organizavimo pameistrystės forma tvarką. Pameistrystė profesiniame mokyme dalyvaujant darbdaviui leidžia derinti darbo rinkos paklausą ir pasiūlą.
Nuotolinis mokymas kelia daug iššūkių, bet suteikia naujų galimybių ir vilties EPA nuotrauka Prieš kiek daugiau nei dvi savaites paskelbus karantiną Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rekomendavo valstybinėms mokykloms išeiti atostogų dviem savaitėms ir tik vėliau, jei karantinas tęsis, pereiti prie nuotolinio mokymosi būdo. Didžioji dalis privačių mokyklų Lietuvoje kurių steigėjas nėra savivaldybė ir ministerija rinkosi kitokią strategiją, t. Tokių mokyklų buvo ir valstybinių sektoriuje, tačiau mažuma. Daugelis jų pradėjo nuotolinio mokymosi procesą tik šią savaitę.
Pameistrystė — tai profesinio mokymo organizavimo būdas, kai mokymas ar jo dalis vykdoma darbo vietoje: 30 proc. Taikydamos pameistrystę profesinio mokymo įstaigos glaudžiai bendradarbiauja su darbdaviu, kad mokinys įgytų reikiamų įgūdžių. Mokymo metu sudaromos dvi sutartys: pameistrystės darbo sutartis ir profesinio mokymo sutartis.

Pameistriui sudaromas mokymo planas, pagal kurį asmuo galėtų ir mokytis, ir dirbti. Darbdavys su pameistriu turi sudaryti darbo sutartį, mokėti atlyginimą, suteikti kasmetines atostogas, vykdyti kitus sutarties įsipareigojimus.
Nuotolinis mokymas tapo nemažu iššūkiu visiems.
Pameistrys mokosi pakaitomis tai profesinio mokymo įstaigoje, tai darbo vietoje. Pameistrystės privalumai — daugiau praktinių įgūdžių mokantis darbo vietoje, sklandesnis perėjimas iš mokymosi į darbą, geresnis įsidarbinimas, glaudesnis švietimo ir verslo bendradarbiavimas, didesnė kvalifikuotų darbuotojų pasiūlos ir paklausos atitiktis.
Tolimesnei pameistrystės plėtrai numatytas pameistrystės modelio įgyvendinimo veiksmų planas.

Pameistrystės finansavimas grindžiamas paskatų profesinio mokymo teikėjams ir darbdaviams sukūrimo principu. Tam bus pasitelkiamos ES investicijos — 4,1 mln. Pameistrystei ir kvalifikacijos tobulinimui darbo vietoje skiriama 2,8 mln.

Mokinių registro duomenimis, pameistrystės forma m. Nors pameistrių skaičius — m. Pameistrystės formą m.

Tobulinant ir plėtojant pameistrystės modelį siekiama, kad — m. Profesinio mokymo atnaujinimas — viena iš bendros galimybių mokymas struktūrinės reformos dalių.
Nuotolinis mokymas: daug nerimo tėvams ir neribotos galimybės vaikui 13 birželio Tobulėjančios informacinės, komunikacinės technologijos ir po visą pasaulį išsibarstę lietuviai. Greičiausiai tai lėmė, kad vis dažniau nuotolinį mokymą si renkasi ne tik suaugę, bet ir vaikai. Tačiau bendraudami su tėvais pastebime ir tai, kad daugelis nori, bet nesiryžta mokytis.
Vykdomas esminis švietimo sistemos atnaujinimas, apimantis kaip užsidirbti pinigų patarimų idėjų sistemos lygmenis nuo ikimokyklinio ugdymo iki aukštojo mokslo.
Jo tikslas — Lietuvos visuomenę parengti dabarčiai ir ateičiai, ugdymą grindžiant ojo amžiaus kompetencijomis.

Vyriausybės programoje numatyta plėtoti patrauklią ir lanksčią profesinio mokymo sistemą, apimančią pirminį, tęstinį ir neformalųjį profesinį mokymą, suderintą su darbo rinkos paklausa. Galimybių mokymas mokymas šiuo metu atnaujinamas iš esmės, stiprinant jo kokybę ir sąveiką su darbo pasauliu, siekiant profesinių mokyklų mokiniams sutekti kompetencijas, kurios suteikia galimybes gauti norimą darbą.
