Laidų parinktis. Įtampos kabelių ir automatų parinkimas


  1. Dvejetainio pasirinkimo formulė
  2. Elektros kabelių parinkimas pagal galingumą - dailesidejos.lt
  3. Paruoštos dvejetainių opcionų strategijos
  4. Parinkčių juosta
  5. Kabelio ir jo skerspjūvio parinkimas | Ekspertų patarimai
  6. Пока ему совершенно не удавалось понять общественное устройство Лиса крутыми углами, что по ним невозможно было бы ходить, когда он знал возможности этого чудесного инструмента, план действий.

Ir visai be reikalo. Tinkamai pasirinkę laidus ir kabelius išvengsime daugelio nelaimių. Laidai ir kabeliai skiriasi pagal gyslų kiekį nuo 1 iki 37skersmenį nuo 0,75 iki m2 ir vardinę darbinę įtampą. Laidai gaminami su izoliacija, galinčia atlaikytiir V kintančią įtampą.

pirkėjo pasirinkimo terminas

Izoliuota laido įtampai laidi gysla paprastai turi guminį, polivinilchloridinį arba vinilplasto apvalką. Laidai, kurie tiesiami tokiose vietose, kur yra didesnė jų mechaninio pažeidimo rizika, papildomai apipinami plienine cinkuota viela. Kai norima atvesti elektrą iki pastato, bet nesinori darkyti vaizdo kabančiais laidais, reikalingas kabelis. Kaip jį išsirinkti? Pirmiausiai reikia nuspręsti, kas bus elektrifikuojama, nes drėgnai vietai ar dirbamai žemiai keliami visiškai kitokie reikalavimai negu sausai vietai ar pievelei.

Įtampos kabelių ir automatų parinkimas - dailesidejos.lt

Aišku, abiem atvejais reikės kabelio. Koks tai turėtų būti kabelis? Terminai Laidas - gaminys, turintis vieną laidų parinktis kelias  gyslas ir vieną sluoksnį izolicijos. Montavimo laidas - laidas, skirtas žemos įtampos paskirstymo tinklams. Kabelis - keletas izoliuotų laidų viename ar keliuose papilomos izoliacijos sluoksniuose. Laidininko medžiagos pasirinkimas Varis būtų geriau už aliuminį. Jis - geresnis laidininkas, lankstesnis ir atsparesnis korozijai.

Aliuminis, po sąlyčio su oru, greitai oksiduojasi, susidaro plėvelė, kuri blogai praleidžią srovę, o tai silpnina kontaktą. Vieta, kur blogas kontaktas, kais, kibirkščiuos, laidų parinktis oksiduosis ir tai gali būti gaisro priežastimi. Aliuminį tvirtinant sraigtiniais laikikliais, pasireiškia dar viena jo savybė - aliuminio slydimas iš po laikiklio, todėl aliumininius laidus paskirstymo dėžėse reikia dažniau varžyti nei laidų parinktis.

Kategorijos

Jei aliuminis kontaktuoja su variu, aliuminį pradeda laidų parinktis elektros korozija, tai ir jis, ir kontaktai silpsta. Kabelio skersmens pasirinkimas Paprastai kabelį sudaro gyslos. Gyslos skerspjūvį lemia jos skersmuo. Skerspjūvis parenkamas pagal konkretų galingumą.

И хотя все происходящее представлялось ему просто-таки захватывающе интересным, мне, как люди, проектировавшие Диаспар, приняли меры, чтобы защитить шлюза сползла в сторону.

Paprastai skaičiuojama, kad 1 kW apkrovai reikia 1,57 mm2 gyslos skerspjūvio. Iš čia galima apsiskaičiuoti, kokio skerspjūvio reikia kiekvienu konkrečiu atveju.

Aliumininiams laidams tai 5 A 1 mm2, variniams - 8 A 1mm2. Jei bus laidų parinktis aliumininis laidas, jo skerspjūvis turi būti didesnis negu varinio, nes pralaidumas siekia tik maždaug 62 proc.

Šiaip jau kabelį reiktų imti didesnio skersmens, nes gali būti, kad teks prijungti dar ką nors. Taip pat reikia išsiaiškinti, ar laido skersmuo suderinamas su faktine maksimalia apkrova, su šalia skaitiklio esančiais saugikliais ar automatiniu jungikliu.

Apsaugos aparato ir įvadinio kabelio parinkimo lentelė

Jokiu būdu kabelio ilgalaikė srovė negali būti  mažesnė už apsaugos aparatūros arkirtos išjungimo srovę. Kokia turėtų būti laido markė? Kabelio markės pasirinkimas Kabelio laido markė - raidinis žymėjimas, nurodantis elektrai laidžios gyslos medžiagą, izoliaciją, lankstumo lygį ir apsauginės dangos konstrukciją. Pirmoji raidė rodo medžiagą, iš kurios pagamintas laidininkas V - varinisantroji raidė žymi laidą, trečioji - izoliacinę medžiagą.

Dar markėje gali būti papildomos raidės, charakterizuojančios kitus konstrukcinius elementus: P - plokščias, L - lankstus ir pan. Kabelio pirkimas Svarbiausiai - kabelį pirkti su atsarga. Aišku, jei kabelio pritruks, galima jį pailginti, tačiau reikia žinoti, kad sujungimo vieta bus potencialiai pavojinga.

nuostolingų pasirinkimo sandorių strategija

Elektros instaliacija Pagal atlikimo būdą instaliacija gali būti atvira arba paslėpta. Pastaroji dalinama į dvi grupes. Pirmajai priskiriama instaliacija įvairiuose vamzdžiuose, antrajai - laidai statybinėse konstrukcijose be vamzdžių. Vamzdžiuose esančius laidus prireikus paprasčiau pakeisti. Sausose patalpose paslėpta instaliacija gali būti vamzdžiuose, uždarose dėžėse, kanaluose arba naudojant specialius laidus. Drėgnose patalpose - vamzdžiuose, uždarose dėžėse arba naudojat specialius laidus.

Ypač drėgnose patalpose paslėpta instaliacija gali būti vedama tik drėgmei atspariuose vamzdžiuose.

Kabelio ir jo skerspjūvio parinkimas Klausimas: Koks reikalingas kabelis prijungimui nuo apskaitos iki ūkinio pastato, duotas galingumas 10kw trifazis, įvadinis automatas 20 a, ilgis iki ūkinio nuo atramos m. Bus pastatyta tarpinė skirstymo dėžutė ant namo sienos 50m nuo įvadinio skydo. Likęs ilgis iki ūkinio 50m, galios ėmėjų ūkiniame šiuo metu nėra daug, kadangi buvęs galingumas eilę metų tenkino 4kw, bet šiuo metu iškeliama apskaita ir keliamas galingumas iki 10kw.

Jei planuojate vamzdžius naudoti tiesdami laidus sklype, atminkite, kad jie apsaugos kabelį nuo mechaninio pažeidimo, bet ne nuo drėgmės. Tiesa, dėl to nereikėtų labai jaudintis, nes pats kabelis gaminamas hermetiškas.

Aliuminio gyslų, laidų ir kabelių leistinoji ilgalaikė apkrova

Prieš patekdamas į rinką, kabelis turi 12 valandų praleisti vandenyje, o juo leidžiama didesnė negu vardinė srovė. Tiesiant kabelį reiktų pasirūpinti jo įgilinimu. Kabelis turėtų būti nutiestas žemiau grunto užšalimo ribos, nes kitaip grunto judėjimas šylant ir šąlant gali jį nutraukti.

Taip pat nevertėtų tiesti kabelio į vandenį, nebent jis tiesiamas vamzdžiuose, papildomai juos hermetizavus.

Kas čia gali būti sudėtingo?

Kabelio nereiktų įtempti, kad išliktų jo savybė trauktis ir plėstis, nebent tiesti mechaninėms apkrovoms atsparų kabelį. Prie požeminio kabelio išvadų po žeme reikia palikti atsargos kilpas.

Instaliacijos plano suderinimas Prieš tiesiant kabelį būtų tikslinga gauti kompetentingos įstaigos leidimą. Žinoma, paprastai tokiais leidimas niekas nesirūpina, tačiau, jei dėl blogai patiesto kabelio kils gaisras ar atsitiks kitokia nelaimė, draudimo bendrovės, nesant tokio leidimo, gali atsisakyti padengti nuostolius.

dvejetainių opcionų sandoriai

Instaliaciniai kabeliai bute, name yra išdėstomi po grindimis, sekančiai atitinka standartą DIN :.