Sukčių ženklas.


Telefoniniai ir internetiniai sukčiai nesnaudžia – kaip nuo jų apsisaugoti?

Telefoniniai ir internetiniai sukčiai nesnaudžia — kaip nuo jų apsisaugoti? Karolis 14 Balandžio, Leidžiant dienas namuose, galime skirti daug sukčių ženklas atsiradusio laisvo laiko savo hobiams, poilsiui ar pramogoms. Deja, daugiau laiko šiomis dienomis turi ir sukčiai, todėl jie, prisidengdami dabartine situacija, ieškos naujų būdų išvilioti pinigus ar pakenkti jūsų duomenims.

Laimei, nors sukčiai ir gali sugalvoti naujų priežasčių pasiekti jus — pavyzdžiui, karantinas, apsaugos priemonės — būdai, kuriais jie tai daro, dažniausiai tie patys. Susipažinkite lengviau: Vien atsiliepę į sukčių skambučius mes nepatirsime nuostolių, bet duomenis ar pinigus galime prarasti pradėję vykdyti jų nurodymus Sukčiai, prisidengdami garsių įmonių pavadinimais, gali organizuoti netikras loterijas Padaugėjo kenkėjiškų laiškų ir reklamų internete apie neva išrastus vaistus nuo koronaviruso ar pigiai siūlomas apsaugines priemones Jeigu norite sužinoti daugiau apie tai, kaip atpažinti sukčių apgaules ir jų išvengti, tiesiog toliau skaitykite šį straipsnį.

geriausios dvejetainių opcionų prekybos svetainės kiek kainavo satoshi

Tokių pavyzdžių tikrai daug — netikėti skambučiai apie į avarijas pakliuvusius artimuosius, žinios apie neva išrastus vaistus prieš virusą ar netikri saugumo įspėjimai iš įvairių įmonių. Ar atsiliepę į skambučius galime prarasti savo duomenis ar pinigus?

Pranešti klaidą

Kaip teigia K. Špiliauskas, vienas dažniausių sukčiavimo būdu, su kuriuo esame susidūrę daugelis — telefoniniai skambučiai. Dažnai papildomai nurodoma, kad telefono numeriai, iš kurių skambinama, yra iš Baltarusijos, Latvijos, Rusijos ar net Tanzanijos šalių.

prekybos platformų rodikliai uždarbis internete be investicijų ir kvietimų

Tokia informacija — melaginga ir į ją nereikėtų kreipti dėmesio. Vien atsiliepus į telefono skambutį — visiškai nesvarbu, iš kurios šalies skambinama — niekaip nesuteiks kenkėjams prieigos prie jūsų duomenų ir tikrai nepakenks jums. Kita vertus, saugotis reikėtų to, kas vyksta telefoninių pokalbių metu.

vaizdo pamokos apie prekybos robotus prekybos robotų tendencijos

Dažnai skambinantieji pajamos iš bitkoinų kurso apžvalgų emocijomis, ragina skubiai atlikti kokį nors veiksmą — padėti avarijoje pinigais ir pan. Šiuo metu, kai visi laiką leidžiame namuose, gali pasitaikyti atvejų, kai sukčiai siūlys greitai ir pigiai įsigyti daug apsauginių kaukių, dezinfekcinio skysčio, bet prašys pirmiau pervesti pinigus.

atsiliepimai apie raudoną variantą kaip TNT uždirba pinigus

Taigi, atsiliepę į bet kokius skambučius — jūs saugūs, bet turite išlikti budrūs paties pokalbio metu ir, atpažinę sukčiavimą, nesileisti į kalbas. Pasak K.

Pasinaudoja viešais duomenimis

Špiliausko, periodiškai atsinaujina ir dar vienas su telefoniniais skambučiais susijęs sukčiavimo būdas — skambučiai iš Tanzanijos ar kitų tolimų šalių. Tokie skambučiai būna labai trumpi ir į juos nespėjame atsiliepti, bet toks ir yra tikslas: nespėjus atsiliepti, perskambinti šiais numeriais.

Kai perskambiname, už šį skambutį turėsime sumokėti kaip už skambutį į padidinto tarifo numerį. Šie skambučiai kartojasi metai iš metų, juos operatoriai visuomet stengiasi laiku atpažinti ir blokuoti, bet sukčiai tai daro vis iš kitų numerių, todėl dėl jų taip pat reikėtų išlikti budriems.

Kaip atpažinti netikras loterijas, kurias neva organizuoja gerai žinomos įmonės?

Populiariausi

Kitas dažnai pasitaikantis sukčiavimo atvejis, kaip išskiria K. Špiliauskas, kai sukčiai gerai žinomus prekės ženklus pasitelkia ragindami vartotojus sumokėti už loterijoje neva laimėtus prizus ar dovanų siuntimą. Tokiu būdu bandoma pelnyti greitą žmonių pasitikėjimą ir išvilioti jų pinigus ar asmeninius duomenis.

Kartais sukčių paruoštos interneto svetainės, SMS pranešimai yra sukčių ženklas labai įtikinami ir daug kuo primena žinomų įmonių komunikaciją.

robotas užsidirbti pinigų kokie variantai yra

Tad kaip išvengti tokių sukčių spąstų ir neapsigauti? Dažniausiai padės viena taisyklė — nesvarbu, kokia įmonė su jumis bebandytų susisiekti, jos atstovai tikrai neturėtų prašytų jūsų sumokti pinigų ar atskleisti savo duomenų.

Kaip atpažinti kenkėjiškus el.

Sumos siekia iki 3000 Eur

Špiliauskas pastebi, kad vienas lengviausių būdų sukčiams veikti — elektroniniai laiškai, todėl jų šiuo laikotarpiu galime pastebėti itin daug. Tokių laiškų pavadinimai pastaruoju metu gali atrodyti labai aktualūs ir skatinantys atsidaryti juos ar spausti nuorodas.

Pavyzdžiui, pavadinimai gali skelbti, kad išrastas vaistas nuo viruso, skelbiama akcija ar raginama pigiai įsigyti dezinfekcinio skysčio bei apsauginių kaukių.

Pastaruoju metu Lietuvos, kaip ir kitų šalių, verslininkai intensyviai gauna el. Deja, tai yra kibernetinių sukčių spąstai, į kuriuos pakliuvus galima prarasti ne vieną tūkstantį eurų. Teisės ekspertų teigimu, tai ne pirmas kartas, kuomet kėsinamasi į intelektinės nuosavybės subjektus, ir labiausiai nukentėti gali tie, kurie neturi atstovo, patarsiančio šiais klausimais.

Pačiuose laiškuose galite pamatyti raginimą įsigyti minimas apsaugines prekes, bet turėsite suteikti daug asmeninės informacijos, ko jokiais būdais nereikėtų daryti. Laimei, tokie laiškai yra nesunkiai atpažįstami kaip apgaulingi: juose galima pastebėti gramatinių klaidų, nelogiškų sakinių, o svarbiausias dalykas, kurį reikia patikrinti — el.

  • Kaip užsidirbti pinigų už vairuotojo pažymėjimą
  • Papildomas uždarbis ne internetu
  • Kasdienybėje įvykę pasikeitimai, bei didėjanti visuomenės įtampa dėl kaustančios nežinios, leido interneto sukčiams panaudoti ne tik patikrintas, bet ir naujas, su viruso baimėmis susijusias taktikas.
  • Nuo kibernetinių sukčių nukentėjo dešimtadalis: „Apple“ prekės ženklą panaudoja kaip jauką - LRT
  • Telefoniniai ir internetiniai sukčiai nesnaudžia – kaip nuo jų apsisaugoti? | Bitė Lietuva
  • Dvejetainiai variantai 60 sekundžių strateginis vaizdo įrašas
  • Nuo m.
  • Sukčiai internete ir socialiniuose tinkluose siūlo įsigyti žinomų prekės ženklų produktų kelis ar net keliolika kartų mažesne kaina.

Didžiausia tikimybė, kad jis bus keistas ir kels įtarimų, todėl tokį laišką iš karto ištrinkite. Tokias reklamas raginame ignoruoti, o ant jų paspaudus — nevesti savo asmeninių duomenų.

Paspaudus ant tokių reklamų papratai prašoma atskleisti itin jautrią asmeninę informaciją — nuo asmens kodo iki banko prisijungimų.

Nuorodos kopijavimas

Anot K. Špiliausko, sukčių ženklas sužinoti naujausią informaciją apie koronavirusą, apie apsaugines priemones ar sukčių ženklas, kas su tuo susiję, geriausia yra lankytis oficialiame Lietuvos vyriausybės tinklalapyje. Jeigu apie apgaulingas programėles ir kaip nuo jų apsisaugoti norite sužinoti daugiau, skaitykite šį mūsų straipsnį.

kaip uždirbti labai didelius pinigus realus greitas uždarbis internete be investicijų